Duben 2014

Tóny písně

26. dubna 2014 v 17:10 | Lizzie |  Témata týdne
Je zajímavé, jak nám některé tóny písně mohou způsobit husí kůži, pocity štěstí či slzy v očích. Proč se někomu líbí rock a jinému zase pop ? Jak je možné, že hudba má takovou sílu ? :)
K hudbě ale otázky nepatří... prostě tu byla, je i bude. Je to vlastně takový zázrak, který nám nemůže nikdo vzít. Někdy je to ta jediná věc, která nám dává smysl a která nás dokáže uklidnit. Nikdy nezklame...
Už si ani neumím představit čekání na autobus bez své mp3. Když u toho posloucháte tóny vaší oblíbené písničky, hned je to čekání příjemnější a vy si připadáte skoro jako v novém videoklipu. Vše je najednou krásnější, začnete vnímat paprsky slunce, hezky tvarované mraky na obloze, rychle jedoucí auta kolem vás, či smích dětí, které se poslušně drží svých maminek...
Tóny písní jsou slyšet vlastně skoro všude.... vážně, poslouchejte :)

"Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch, jako srdce."
Jiří Mahen


Knihomolství ?

20. dubna 2014 v 20:05 | Lizzie |  Témata týdne
Kniha je skvělou společnicí v mnoha případech. Někdy nás dokáže tak ponořit do děje, že máme pocit, že jsme jinou osobou, v jiném světě- jinak řečeno, můžeme opustit své starosti a soustředit se jen na naši knihu. Čtení je také dobré, když jezdíme vlakem, či autobusem, protože nám cesta více utíká. Jen nezapomenout vystoupit ! :) Některé knihy nás mohou inspirovat, mohou nám pomoct přemoci něco, s čím se sami potýkáme.
Nedávno jsem četla knížku podle skutečné události, kterou mi půjčila má spolužačka. Byla o dívce, kterou pravidelně znásilňoval její otec a později i bratr. Nikdy jsem neslyšela o tak silném člověkovi jako je ona. Tato kniha mě přesvědčila, že můj život je nádherný. Strašně moc jsem si ho v tu chvíli vážila a vážím si ho stále. Nic není tak zlé, jak vypadá... Dívka z této knihy je vlastně takový můj hrdina.

Co z mého článku plyne o knihomolství ? Že to naprosto chápu :)
"Knihy jsou pro lidi tím, čím jsou pro ptáky křídla." John Ruskin

Město v oblacích

12. dubna 2014 v 12:46 | Lizzie |  Témata týdne
Existuje město v oblacích ? Jsou tam ti, kteří odešli z našeho světa ?

Když se řekne "město v oblacích", představím si ráj. Místo, kde si lidé už jen užívají, nic je netrápí a kde se nic špatného neděje. Přemýšlejí nad tím, jaký život vedli u nás na Zemi a vzpomínají. Možná nás i pozorují u partičky kanasty.
Dříve jsem si myslela, že se duše po smrti převtělí... nechci říkat, že jsem buddhistka, o náboženství bohužel moc nevím. Ale převtělení duše mi připadala jako skvělá možnost. Děsil mě pocit, že po smrti nic není a proto jsem se chtěla narodit v jiném těle a začít nový život... jako černoch, či pták, slon, nebo třeba vačice...
Nevím, jestli se můj názor nějak změnil, ale četla jsem mnoho případů lidí, kteří prožili klinicnou smrt. Když se ocitli v tzv. tunelu, dostali nabídku, zda se chtějí vrátit, či zůstat. Proč se vracet do těla, které nejspíš není zdravé, než zůstat na tom báječném místě ? A přesně to by spíš nasvědčovalo tomu, že opravdu existuje město v oblacích.

Co myslíte vy ? :)


Život mimo Zemi

6. dubna 2014 v 13:05 | Lizzie |  Témata týdne
Věřím v to, že existuje život mimo Zemi. Je přeci tak nepravděpodobné, že v tak obrovském Vesmíru bychom byli jediní živí tvorové. Ale možná jsou tak daleko, že nikdy nezjistíme...
A nebo o nás oni ví ? :) Za celou dobu naší existence bylo hlášeno přes milion případů, kdy lidé tvrdili, že viděli uffo, či jiné objekty. Nechci tvrdit, že pokaždé, když se něco pohybuje po obloze, křičím: "Mimozemšťani!!" Ale myslím si, že alespoň 1 člověk z toho milionu mohl opravdu vidět něco, co neznáme.
Když připustíme možnost, že opravdu existují jiné bytosti, napadne nás mnoho otázek: Jací jsou ? Jak se chovají ? Vnímají lásku, či štěstí ? Jak vypadá místo, ve kterém, žijí ? Jak vypadají oni ? Na jaké jsou úrovni ? Pochopili smysl života ?

Už dříve jsem zde na blogu zveřejnila anketu, zda si myslíte, jestli ve Vesmíru existuje ještě někdo jiný: 22 lidí odpovědělo ano, a pouhé 4 osoby odpověděli záporně.

http://i.lidovky.cz/13/042/lnc460/HM4a9dfe_p201304180987801.jpg

A co myslíte vy ? Existuje život mimo Zemi ? :)