Březen 2014

"Cestování časem"

29. března 2014 v 10:28 | Lizzie |  Témata týdne
Kdyby existovalo cestování časem, nejspíš bych se podívala jen do minulosti. Jaké by to asi bylo, vidět samu sebe, když jsem například byla ještě mimčo, nebo potkat všechny prababičky a pradědy, které jsem už nestihla poznat ? Musel by to být zvláštní pocit. Přemýšlela jsem také, které slavné osobnosti bych chtěla z minulosti poznat a dala jsem dohromady TOP 5 :)
1) John Lennon
2 ) Marilyn Monroe
3) W. Shakespeare
4) J.F. Kennedy
5) A. Einstein

Co se týče cestování časem do budoucnosti, nezkusila bych to. Vidět svůj život za 20 let ? Ne, děkuji.
Copak by to bylo potom nějaké překvapení, vědět, co se stane ? Vidět jaký svět bude ? Pokud tedy nějaký bude ? :)

A co vy ? Chtěli byste cestovat časem ? Koho z minulosti byste chtěli potkat ? :)

Milý příteli,...19.3. 2014

19. března 2014 v 18:47 | Lizzie |  Mé myšlenky
Milý příteli,
poslední dobou je vše v pořádku. Až neuvěřitelně v pořádku. Ano, občas nastanou okamžiky, kdy si myslím, že jsem k ničemu, ale za chvíli zase zmizí. Nic mě netrápí. Vše je dokonalé.
Jenže se teď bojím, že se něco stane a ten pocit skončí. Že udělám něco, čím to zase zkazím. Svými myšlenkami...
I přes to, že jsem šťastná, v noci občas brečím. Ze strachu, co bude, či kvůli tomu, co bylo.
V poslední době často myslím na mrtvé. Nemysli si o mě prosím nic zlého. Není přece nic špatného na tom, si vzpomenout na ty, které jsme milovali a kteří odešli, ne ? Ty vzpomínky jsou napůl krásné, ale mají v sobě i kapky bolesti. Často teď poslouchám písničku "what a wonderful world". Dědovu oblíbenou písničku. Když ji zpívám, jsem schopná se usmívat, ale i rozbrečet se jako nikdy. Je nádherná. Je to, jako by se nic nezměnilo.
Občas mi přijde, že život je strašně zvláštní. Jakoby nás stále nutil přemýšlet o tom, co jsme udělali, nebo jací jsme. Zda jsme dokonalí, či ne ? Myslíme si, že ano.
Ale není to tak. Trvalo mi to, než jsem na to přišla.

Mám tě ráda.
Tvá Lizzie

"Ohlušující ticho"

13. března 2014 v 16:22 | Lizzie |  Témata týdne
Asi první, co nás při těchto slovech napadne, je otázka: "Jak může být ticho ohlušující ?" Je to typická ukázka tzv. oxymorónu... (Tuto větu slýchávám poslední dobou díky hodinám literatury poměrně dost často). Je to jakýsi paradox, který zároveň nedává smysl, ale na druhou stranu zní...no... přitažlivě.
Lidé nejsou zvyklí na ticho. A taky jsme stav absolutního ticha vlastně nezažili. Pokaždé, i když se nám to možná nezdá, něco slyšíme. Ať je to tlukot našeho srdce, či hlasy, které se mihotají v dálce, nebo něco, co ani nejsme schopni definovat.
Nedokážu si představit, jaké by to bylo, neslyšet nic. Myslím, že v tom případě by se jednalo o ohlušující ticho. O ticho, ze kterého bychom se jednoduše zbláznili...


"Téma, o kterém nikdo nemluví"

6. března 2014 v 17:08 | Lizzie |  Témata týdne
Dlouho jsem přemýšlela o tématu, o kterém nikdo nemluví. Jenže cokoliv mě napadlo, uvědomila jsem si, že o něm lidé mluví. A teď tu sedím a uvědomuji si, že to téma je "štěstí".
Nechci tvrdit, že není nikdo, kdo nemluví o svém štěstí, to určitě ne. Ale zamyslete se, jak je to dlouho, co jste vážně nahlas řekli "Jsem šťastý/á ", nebo "Mám takové štěstí" ? (pokud nepočítám situaci, kdy s radostí doběhnete už pomalu odjíždějící autobus).
Já vám můžu říct, že jsem šťastná. Ale nikdy v životě, jsem to nikomu neřekla. Ale proč ? Vždyť kdybych šla např. za svýma rodičema a řekla jim to, budou vědět, že mě vychovali tím nejlepším způsobem. Štěstí totiž nezávisí na tom, co máme, ale na tom, jak svět vnímáme. A to mě naučili perfektně.
Lidé podle mě nedokáží život ocenit. Ani já občas ne.
Přitom stačí si sami sebe představit v temné místnosti, ve které není nic. Potom si uvědomíme, že naše štěstí závisí na všem kolem nás... na paprscích slunce, stromech, lidech, hudbě, na čemkoliv... a kdyby jsme tyto věci vmínali daleko víc, o štěstí by se podle mě mluvilo daleko více. A co můžeš být krásnějšího ?
http://zdravisusmevem.cz/wp-content/uploads/2014/01/%C5%A1t%C4%9Bst%C3%AD1.jpg

Fantazie

2. března 2014 v 18:15 | Lizzie |  Témata týdne
Fantazie mi umožňuje utéct do světa, který je pro mě dokonalý. Do světa, kde se nic špatného neděje a kde je možné cokoliv. Tento svět je klidný, když poslouchám šumění moře a zároveň hlučný, když se procházím po ulicích velkoměsta. Je tmavý, když si představuji noční hvězdnou oblohu a zároveň světlý, když pozoruji paprsky slunce. Můžu být kdekoli, poslouchat kohokoli a cítit cokoli... Fantazie je prostě fantastická.
Lizzie

Citáty slavných osobností:
Každé skutečné dobrodružství vzniká nárazem fantazie na skutečnost. Karel Čapek
Ani nejvynalézavější fantazie by si nevymyslila tolik nejrůznějších protikladů, kolik se jich sváří v jediném lidském srdci. François de La Rochefoucauld
Dětská lež nemusí být vždycky vadou, může být také příznakem fantazie. Jan Werich
Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu. Oscar Wilde
Člověk užívá své fantazie k uspokojování svých ve skutečnosti nesplněných přání. Banjamin Franklin