Září 2013

Co je na životě nejhorší ?

27. září 2013 v 18:39 | Lizzie |  Mé myšlenky
Víte, co je na životě nejhorší ? Že i když se vám splní to, po čem jste toužili, stejně vám pocit štěstí nevydrží dlouho.

"Vždycky se nám zdá lepší to, co nemůžeme dostat, než to, co už máme. V tom spočívá romantika a idiotství lidského života."
Erich Maria Remarque.

Kdybych např. před 5 lety věděla, jaký krásný život mě čeká, asi bych tomu ani neuvěřila. Nikdy mě nenapadlo, že budu mít takové štěstí. V posledních letech jsem toho udělala víc, než bych od sebe kdy čekala.
Jenže teď, kdy se mi splnila má přání, beru je jako samozřejmost. A začínám myslet úplně jinak, na jiné věci, na jiné sny.
Proč ? Proč si nemůžu vážit toho, co mám ? Proč jakmile se sny splní, myslíme na jiné ?
Myslím, že to E. M. Remarque vystihl přesně...

Závazky ?

25. září 2013 v 19:18 | Lizzie |  Mé myšlenky
Zřejmě už jsem přišla na to, co je příčinou (jednou z možných příčin) mé tzv. fóbie ze závazků. Není to tak, že by se projevovala každý den, ale spíše určité období, kdy mám chuť se vším praštit. Ale to sem teď nepatří.
Snažím se brát život jako velkou příležitost. Hodně lidí mi vypráví, jak jejich známí studují či pracují v Dánsku, na Madeiře, v USA a já si říkám: "tohle bych jednou chtěla". Čistě hypoteticky, kdyby se mi tato příležitost za pár let naskytla a já třeba stále chodila se svým přítelem například čtvrtým rokem, co bych dělala ? Asi bych odjela. Nevím, jestli je to dobře, či ne, ale nejsem typ, který by zůstal sedět doma na zadku kvůli lásce, kvůli závazku. Litovala bych toho, že jsem propásla příležitost. Ale mohla bych mu to udělat ?
Jenže, co mám dělat ? Jsou to 2 skutečnosti, které se vzájemně neslučují. Po něčem toužím, ale zároveň mě něco/ někdo drží tady. To je důvod, proč mám tendenci od svého přítele utíkat (a on to ví). Mám pocit, že už nikdy nebudu mít svou svobodu, svou touhu udělat to, co chci.

Fastfoody

25. září 2013 v 16:15 | Lizzie |  Témata týdne
Pro mé štěstí mě rodiče odjakživa od fastfoodů odrazovali. Pokaždé, když jsme byli v nějakém větším městě, ani mě nenapadlo, že by mi něco koupili např. v McDonaldu. Byl to takový "zakázaný" krám. Ten, do kterého se prostě nechodí. Jistě, že vůně hranolků byla nesnesitelná a měla jsem na ně chuť, ale to se nedalo nic dělat.
První hamburger jsem měla ve 14 letech a abych se přiznala, málem jsem se po něm pozvracela. To byl důvod, proč jsem se mu další 3 roky vyhýbala kilometrovým obloukem. Dnes už mi nedělá takový problém.
Je fajn, že když jede člověk někam nakupovat, může si dát něco z fastfoodu a o oběd je vystaráno. Jen to nesmí být často. Ono to totiž zabíjí...

Báseň

23. září 2013 v 22:18 | Lizzie |  Mé myšlenky
Proudy myšlenek běsní v mé hlavě,
cítím je všude, hýbou se ve mně.

Postupují, zvětšují se,
odcházejí, nevrátí se ?

Zmizte! Zmizte z mé hlavy!
Nechte mě dýchat, aspoň na chvíli.
Prosím.
Nechci už přemýšlet. Nechci myslet.
Chci jen ve snech probudit se.

Znamení zvěrokruhu

21. září 2013 v 13:14 | Lizzie |  Mé myšlenky
Poslední dobou mě hodně začala zajímat znamení zvěrokruhu. Mám teď takový zlozvyk, že kohokoliv potkám, hádám, co je za znamení podle jeho chování. Když mi někdo vypráví o někom, koho neznám, zeptám se, jaké je znamení, abych si o něm udělala nějaký obrázek. Nevím, proč to dělám, ale přijde mi to fascinující.
Můj přítel nevěří na podobné věci a i když se ho snažím přesvědčit a podávám mu jasné důkazy, nikdy mi neuvěří. Na to jsou lidé ve znamení Panny moc velcí realisti.
Asi je těžké uvěřit tomu, že lidé, kteří se narodili ve stejné roční době si budou podobní. Jak je to vůbec možné ? Nedokážu to vysvětlit, ale věřím v to. Když si čtu charakteristiku napříkad svého znamení, sedí tam většinou 98 %. Jsem Býk a jsem za to ráda, protože mám ráda své znamení. Což mají ale asi všichni :)

BÝK
Hlavním a dominantním rysem lidí ve znamení Býka je síla a energie. Nadbytek síly znamená v důsledku tvrdohlavou, neústupnou povahu. Často jdou "přes mrtvoly". Býk je praktický, řídí se zdravým selským rozumem a s nějakým filosofováním si na něj nikdo nepřijde. Jeho filosofií je radost ze života, radost smyslů a těla.

Základní rysy
Lidé narození v tomto znamení jsou obdařeni velkou vytrvalostí a rozhodností, silnou vůlí a energií. Bývají přející a umělecky nadaní. Býci se na svět dívají převážně z praktického hlediska. Vytrvale a neúnavně sledují cíle, které si stanovili. Mají vřelý vztah k přírodě a velké pochopení pro umění. Obklopují se pěknými věcmi a rádi si užívají slastí života.
Někdy se ale mohou zdát uzavření a málo přístupní. Býci většinou nespěchají a jsou opatrní. Uznají-li ale užitečnost nějaké věci, dokážou se plnou energií zasadit o její uskutečnění. Setrvávají na svých stanoviscích a nejsou rádi, když jim do toho někdo mluví.

Přestože býci dovedou vychutnávat život plnými doušky, jsou při tom dobrosrdeční a snaží se pomáhat slabším. Sami dovedou ocenit láskyplné zacházení. Největším nebezpečím pro ně samé může být jejich svéhlavost. Neradi naslouchají varování a mohou na to doplatit.

BERAN
Beran je prvním znamením zvěrokruhu. Patří mezi ohnivá znamení a je plně pod vlivem mocného Marsu. Z lidí ve znamení Berana vyzařuje vnitřní síla, spontánní energie a pocit sebedůvěry. Beran je bojovné znamení, rád soupeří a měří síly. Bojuje ale vždy čestně a s otevřeným hledím.

Základní rysy
Beran je znamením nového začátku. Úkolem Berana je v člověku probudit prvotní záblesk vědomí, pocit ega. Jeho cyklický význam plyne ze skutečnosti, že opravdu začíná v okamžiku jarní rovnodennosti, tedy v okamžiku vyrovnání sil dne a noci.
Lidé narození v tomto znamení jsou přátelští, otevření a mívají prostou povahu. Mají pevnou vůli, jsou ctižádostiví a touží po nezávislosti. Věří ve vlastní schopnosti a usilují o co nejrychlejší dosažení cíle, který si stanovili. Jsou si vědomi své síly a průbojnosti. Nebojí se žádných překážek a nedají se odradit neúspěchem. Značný optimismus jim pomáhá překonávat nejrůznější situace, do kterých se svou ukvapeností snadno dostanou.

Nadšeně se chopí práce i příležitosti, neuvažují dlouho, zda jim stačí síly a schopnosti k vyřešení úkolu. Nevyhýbají se boji. Snaží se věci prosazovat svou vůlí, zatímco rozum a cit poněkud podceňují. Postrádají houževnatost a vytrvalost. Snadno a rychle chápou a mají dobrý postřeh. Berani mohou být někdy sobečtí, neklidní, náladoví a podráždění. Potíže jim také dělá dodržování rozumné míry a snadno proto překračují meze. Je snadné je rozhněvat, ale stejně rychle se zase uklidní a jednají pak mírně.

Berani jsou známí svým uměním říkat pravou věc v pravou chvíli (cítí, že je to tak správně a jednají podle toho). Snadno se učí a mají výbornou paměť. Je to jejich nesporné plus, které dokáží využít ve svůj prospěch. Rádi se baví a mají cit pro hudbu. Ve společnosti jsou tedy oblíbení, občas to ale zaskřípe právě díky jejich vlastnosti říct každému, co si myslí.

KOZOROH
Lidé narození ve znamení Kozoroha patří mezi konzervativní znamení, jsou praktičtí, zdrženliví, vytrvalí a vážní, protože vědí, že blahobyt a pohodlí nepřicházejí bez námahy a vytrvalé práce. Mají silně vyvinutý smysl pro povinnost, který často přehlušuje všechny ostatní city. V povaze Kozorohů je vážnost, opatrnost a přemýšlivost. Přitom jsou ctižádostiví, pilní, trpěliví a zároveň nepodplatitelní.

Základní rysy
Kozorozi mají silnou potřebu postupovat kupředu, nahoru, jak duševně, tak společensky. Jejich silné autoritě napomáhá dobrý organizační talent.
Jsou konzervativní, ztělesňují stabilitu, jsou diplomatičtí, ale málo přizpůsobiví. Nejraději mají vše podrobně naplánováno, velmi neradi improvizují. Kozorozi bývají velmi uzavření a obtížně navazují kontakty s okolím. Zůstávají nedůvěřiví a udržují si odstup. Přesto jsou hodní důvěry a lze se na ně spolehnout.
Kozoroh je opatrný, dokáže tnout do živého slovy, jasnou myslí, chladnou kalkulací i svým neotřelým způsobem jednání.

Pokud se mu váš plán zalíbí, je váš a přímo vám to řekne. Pokud ne, zvedne se a odejde s tím, že vám zavolá, že se brzy ozve. Většinou budete čekat marně. Nepřesvědčili jste ho, takže nemá zájem.
Působí velmi nenápadně, většinou se drží stranou a nepřitahuje zvláštní pozornost. Vždy se bezpečně pohybuje po zemi, dává si dobrý pozor na všelijaká klopýtnutí, proto se o něm říká, že nevzhlíží ke hvězdám. Jak muži, tak ženy v sobě skrývají určitou dávku jemnosti a taktu, příjemně hovoří, vyzařuje z nich melancholie a zvláštní chlad. Než Kozoroha rozehřeje, to chviličku potrvá, nesnaží se totiž mít za každou cenu navrch tak jako Beran, Blíženci, Váhy a Štír. Ovšem když už svůj jazyk rozváže, jeho ostrovtip ani nestačíte sledovat a on se stane zajímavým a vítaným společníkem.

Existují dva typy Kozorohů - Kozoroh optimista a Kozoroh pesimista, přičemž každý Kozoroh zná oba tyto stavy. Když špatná nálada odezní, jedinec na ni rychle zapomene a znovu se pustí do práce.

LEV
Znamení Lva je symbolem vlády a odvahy. Toto znamení se také vyznačuje stabilitou, sebejistotou a otevřeností. Znamení Lva vládne samotné Slunce. Lidé narození v tomto znamení jsou plni tvůrčí síly. Dovedou vymýšlet velké plány, problém však bývá v tom, že jsou mnohdy neuskutečnitelné.

Základní rysy
Lvi jsou velkorysí. Maličkostmi se zabývají neradi a často je schválně přehlížejí. Milují bohatství, chtějí v životě něco znamenat, chtějí reprezentovat a být uznávanými.
Jejich předností bývá zdravý rozum a spolehlivá paměť. Někdy na to hřeší a podceňují učení, které je příliš netěší. Nesnášejí nespravedlnost a brání ty, kterým je ubližováno. Jsou idealisti a stavějí zájem celku nad zájmem jednotlivce. Lvi bývají sebevědomí a ctižádostiví. Chtějí být přirozeným středem každé společnosti. Vášnivě touží po pochvale, cti a uznání. Jejich vadou bývá neschopnost podřizovat se jiným.
Pokud se Lev někdy stáhne do ústraní, je to proto, aby nabral sílu a zazářil ještě oslnivěji. Do života si nedají mluvit. Oni si jej plánují, oni jej řídí. Svých nedostatků si často nejsou ani vědomi, považují je za své, přirozené.

Zřejmě nejhorší stránkou Lví povahy je pohodlnost. Neznají pro sebe omezení a budou si tak dlouho užívat a vychutnávat, až je k činnosti vyburcuje buď nezbytí (třeba finanční), či jejich sny, cíle nebo příležitost

PANNA
Hlavním rysem panny je opatrnost, starostlivost a nezávislost. Tito lidé jsou většinou uzavření, nesmělí, inteligentní a pilní. Na druhou stranu dokáží být ale také kritičtí a velkomyslní. Mají velmi dobrou pozorovací schopnost a odpovědný přístup k životu.

Základní rysy
Lidé narození ve znamení Panny jsou praktičtí, rozvážní a v životě se snaží řídit zkušenostmi, a to nejen vlastními. Panny bývají racionální a kritické. Milují pořádek a přesnost a patří k největším nepřátelům zmatku, chaosu a ledabylosti.
Jsou mnohostranně nadané. Snaží se postupovat maximálně prakticky. Dovedou rychle rozeznat, co je dobré a špatné, potřebné a nepotřebné. Rychle také postřehnou každou chybu. V jejich myšlení převládá analytický přístup.
Zabývají se různými maličkostmi a podrobnostmi, takže se snadno stane, že ztratí celkový přehled o určitém dění a unikají jim souvislosti a celkový smysl.
Lidé narození ve znamení Panny projevují zájem o podrobnosti a tajemství ze života druhých. Není to ani ze soucitu ani ze snahy tyto informace zneužít, ale z neukojitelné zvědavosti. Panny mohou působit skromným dojmem. Ve skutečnosti však mají samy o sobě to nejvyšší mínění. K největším chybám těchto lidí patří sobeckost, cynismus a také nerozhodnost.
Tito jedinci jsou mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé.

Racionální úvahy, racionální jednání, racionální plánování, ale také racionální výživa - i tady se projevuje smysl Panny pro střídmost a prospěšnost. Odtud je už jenom krůček k léčení, léčitelství, ale především k preventivní ochraně zdraví prostřednictvím správné stravy a správných návyků.

RAK
Raci jsou velice emocionální, flegmatičtí, zdrženliví a vytrvalí lidé se silnou vůlí a se smyslem pro zodpovědnost a spolehlivost. Jejich negativní stránkou může být značná náladovost.

Základní rysy
Krunýř Raka ukrývá jemnost, nesmělost a psychickou i fyzickou citlivost lidí, kteří se v tomto znamení narodili. Tito lidé jsou převážně citově založeni a mají mimořádný smysl pro domov a rodinu. Jejich charakter je spíše zasněný, sentimentální, obdařený bohatou fantazií. Nejlépe se cítí a rozvíjejí v úzkém rodinném kruhu, domově a rodném kraji. Projevuje se u nich proměnlivost a neklid. Často mění své nálady i názory.
Raci jsou ochotni se obětovat pro své bližní. Snaží se pomáhat jak nejlépe dovedou. Někdy mají sklon k pohodlnosti, která se může vyvinout až v úplnou lenost. Jsou chápaví a mají velmi dobrou paměť.

Někdy bývají sobečtí k cizím lidem. Jejich vadou je neklid a netrpělivost. Mnohdy nedokáží počkat, až záležitost dozraje a zničí tak slibně započaté dílo.

Tomuto vodnímu znamení vládne oběžnice naší rodné Země Měsíc (odtud tedy pojmenování jedinců narozených v tomto znamení - "měsíční lidé (děti)".Měsíční děti jsou smýšlením spíše tradicionalisté, však jejich povaha jest proměnlivá (dalo by se říci "jako sama Luna"). Panuje spíše představa o Raku jako o znamení domáckém, milujícím teplo rodinného krbu. Ale právě Raci bývají na cestách výteční společníci, kterým není dobrodružství a vzrušení z neznámého cizí.

RYBY
Lidé narození ve znamení Ryb patří mezi mimořádně citlivá znamení. Mají silné vnitřní vnímání a inspiraci. Jsou chytré, skromné a přizpůsobivé.
Základní rysy
Tito lidé jsou obdařeni jakýmsi šestým smyslem, i když si to samy neuvědomují. Jejich představivost a fantazie jim umožňuje procítění každého okamžiku. Dokáží obvykle pochopit všechny lidi kolem, jenom samy sebe ne. Mohou se hledat celý život. Nesnadno nacházejí rovnováhu mezi svými sny, vnitřními tužbami a realitou. Svými myšlenkami pohybují v hloubkách a neexistují pro ně hranice. Jejich úkolem je plavat proti proudu. Když se nechají pouze unášet, mohou špatně skončit.
Tito lidé zpravidla více naslouchají než mluví. Jsou přizpůsobiví, mají skromnou a nesobeckou povahu. Často o svých schopnostech pochybují a stojí stranou. V tomto ohledu jsou opatrní, jejich důvěřivost k ostatním lidem však může být bezmezná.

Proto se stávají obětí podvodů a intrik. Skuteční přátelé a dobří lidé snad dokáží poznat jejich pozitiva a cenné vlastnosti.

Jsou často pochybovační o svých schopnostech a mají nedostatek sebevědomí. I malé popichování okolí berou velice vážně a stávají se tak terčem posměchu. Přes skutečnost, že jsou to lidé spolehliví, upřímní a důvěryhodní, kolektiv jim právě díky jejich vlastnostem vyčítá chyby a problémy, jež nastaly. I ty, za které nemohou. Spoléhají na sliby ostatních a nejednou naletí.

STŘELEC
Luk a šíp namířený ke hvězdám nechť jest symbolem touhy a snažení. Mnohdy jest vykládáno jako touha člověka po "božském Stvoření", tedy po osvícení.

Základní rysy
Střelci jsou vždy velmi aktivní. Přes zdání neustálého spěchu bývají dobrými pozorovateli a dovedou rychle analyzovat příčiny jevů. Bývají velmi zvídaví, neustále chtějí poznávat nové lidi a nové věci.
Střelci rychle a snadno navazují kontakty s lidmi a zajímají se o jejich život. Často jsou vynikajícími učiteli. Milují nezávislost a svobodu, ale ctí také svobodu druhých. Jsou optimisty a většinou se jim proto všechno daří. Bývají dobrými sportovci. Také práce je pro Střelce spíše sportem a činí jim potěšení. Příčinou jejich případných neúspěchů bývá velká impulzívnost. Rozhodují se rychle, míří přesně, ale někdy také přestřelí.
Nebojí se nebezpečí. Někdy v něm nalézají i sebe sama. Milují pobyt na čerstvém vzduchu, mají rádi přírodu a cestování. Jsou obvykle přející a mají smysl pro spravedlnost. Někdy by jim prospělo chovat se více diplomaticky a naslouchat druhým.

VÁHY
Váhy jsou symbolem spravedlnosti. Ve znamení Vah se většinou rodí milí a sympatičtí lidé, kteří podvědomě usilují o vnitřní i vnější harmonii. Tito lidé jsou převážně intelektuálně zaměření, s hlubokým citovým životem.

Základní rysy
Lidé Váhy se radují z každého příjemně prožitého dne. Mají hluboký vztah k umění a dobré předpoklady pro vlastní uměleckou tvorbu. Milují šperky, vkusné oblečení, zábavu, hudbu a tanec. Mají vyvinutý smysl pro spravedlnost a jsou ochotni pomoci svým bližním.
Nebojí se střetů, ale raději volí klid a mír. V případě, že pohár přeteče stanovenou mez, mohou se ze své rovnováhy prudce "vychýlit". Jejich vadou může být nadměrná citlivost a sklon k netrpělivosti. Celková bezstarostnost může vést k lehkomyslnému nakládání s penězi. Lidé narození ve znamení Vah bývají ochotni přistoupit k poctivě zvoleným kompromisům.

Milují svobodu a nezávislost, ale nedokáží žít osaměle. Společnost a harmonické partnerství pro ně znamená velmi mnoho.

VODNÁŘ
Vodnáři jsou oduševnělí a velmi romantičtí. Je mezi nimi mnoho vynikajících myslitelů, básníků, vynálezců a vědců. Jejich pronikavá intuice vidí dále a hlouběji do budoucnosti. Rádi experimentují. Dokonale dokáží realizovat své myšlenky, které by se na první pohled mohly zdát neuskutečnitelné.
Základní rysy
Vodnáři milují všechno, co je originální, fascinující, nezvyklé. Mají hlubokou, komplikovanou povahu, proto mohou být někdy špatně chápáni. Vodnáři snadno navazují přátelské vztahy a jejich přátelé se na ně mohou spolehnout. K jejich povahovým rysům patří velkorysost, nezištnost a v širším smyslu snaha zlepšit lidstvo.
Zajímají je ideály, zabývají se věcmi, které se týkají spíše celku než jednotlivce, například otázky sociálních a lidských práv, výchova a politika. K jejich problematickým stránkám náleží potlačování citů, nedostatek trpělivosti a někdy lhostejnost.

K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem Vodnářů je lenost, pokud jí propadnou, nedostanou se nikam. Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář - jinak se z nich stanou chvastouni a surovci.

ŠŤÍR
Lidé narození ve znamení Štíra bývají velkými bojovníky. Jsou velmi všímaví, bystří, vše pozorně sledují a před jejich zraky se sotva něco utají nebo ukryje.

Základní rysy
Jen velmi těžce se dá odhadnout, jak budou v různých situacích lidé Štíři reagovat. Mají silnou vůli a jakmile si něco usmyslí, nic je nezastaví. Nepostrádají energii ani vytrvalost a jsou schopni obstát i ve složitých životních situacích.
Jsou velmi předvídaví a mají bystrého ducha, což jim umožňuje lehce odhalit u druhých nejzranitelnější místo. Štíři berou celý svůj život jako boj se svým vnitřním "já" a se světem, který je obklopuje, proto většinou zůstávají nepochopeni.
Jsou zralejší a důkladnější než ostatní lidé a vždy se snaží dostat pod povrch věcí a života. Pro hloubku a nesdělitelnost jejich citů je obtížné se jim přiblížit.


Negativními projevy může být jejich mstivost, žárlivost a přecitlivělost. Jejich potřeba vše měnit může přerůst v destruktivní chování. Někdy se vyznačují uzavřenou, nesdílnou a samotářskou povahou.

BLÍŽENCI
Blíženci jsou intelektuálně nadaní, činorodí, komunikativní, příjemní a originální lidé se smyslem pro humor. Všestrannost a zvídavost jsou hlavními rysy tohoto znamení. Mají nejenom bystrý rozum, ale i bystrého ducha. Prokouknou přetvářku, nečestnost a lež. Pro Blížence je charakteristická pružnost a schopnost obratně se přizpůsobit nečekanému vývoji situace.
Základní rysy
Velmi zvláštním a psychologicky jistě zajímavým znamením jsou Blíženci. Jsou ve znamení duševní všestrannosti a bystrého intelektu.
Lidé narození v Blížencích jsou aktivní a jeví zájem o všechno, co se kolem nich děje. Jejich znalosti ale často bývají povrchní. Zvídavost je nutí rozebírat a řešit problémy, ale chybí jim vytrvalost a trpělivost. Všechno by chtěli poznat a zkusit. Od jejich zájmu je neodradí ani negativní výsledky. Bývají přesvědčeni o správnosti svých názorů.
Velmi špatně snáší samotu, i když si jí často jen namlouvají.

Výbornou blíženeckou vlastností je schopnost zachovat neutralitu. Blíženec nehodnotí, nenutí a nepřikazuje, Blíženec nabízí a projevuje zájem. Bez nestrannosti a tolerance vůči odlišným názorům není možná komunikace. Blíženci jsou mistři slova a domluvy.
Blíženci bývají velmi tolerantní. Svobodu pohybu a jednání však požadují i pro sebe. Ve společnosti jsou milí, příjemní a výřeční. Příběhy a zážitky však rádi "přibarvují", což nepovažují za lhaní, ale za pouhou představivost.
Mohou dělat více věcí najednou, ale zřídkakdy je dotáhnou do konce. Není na ně velké spolehnutí, jejich vášeň pro změnu se může změnit v nestálost. Nejvíc by si Blíženci měli hlídat a vážit to, čeho dosáhli. Každý úspěch si totiž představují jako stavbu postupujíce ke stále vyšším a vyšším poschodím, snadno by mohli přehlédnout překážky, které jejich naděje zbortí.

A co jste vy za znamení ? Sedí na vás tato charakteristika ? :)

Život na vesnici

16. září 2013 v 16:41 | Lizzie |  Témata týdne
Vím, že s mým názorem nebude asi hodně lidí souhlasit a respektuji to. Prosím, zkuste udělat to samé.
O vesnici mám zřejmě špatnou představu. Bůh ví, jestli za to může například některá ze série "Slunce, seno,..." protože tyto filmy mi vážně už odjakživa naháněli husí kůži.
Jsem městskej typ. Mám ráda, když je kolem mě hodně lidí, kteří mě neznají, mohu jít kamkoliv, kdykoliv, protože vše je "dostupné". Už odjakživa jsem měla ráda např. Prahu. To je taky důvod, proč tam jsem minimálně 5x za rok. Prostě zbožňuju města. Sedíte na lavičce a kolem vás prochází několik stovek lidí a nikdo vás neřeší.
Když jsem byla hodně malá, chtěla jsem bydlet v nějakém domku se zahradou. Vlastně nevím, kdy přesně jsem začala uvažovat jinak.
Nedávno jsem byla u babči a šly jsme se projít do blízké vesnice. Lidé na nás koukali, jako bychom tam byli snad neprávem. Ale jinak tam bylo ticho. Prázdná ulice... A já řekla babče: "Babi, mohli bychom už prosím jít? " Vím, že jsem se zachovala jako malá holka, která chce hned utéct, když se ji něco nelíbí. Taky na to nejsem pyšná, ale prostě jsem v tu chvíli musela odejít.

Pátek třináctého ?

13. září 2013 v 19:08 | Lizzie |  Mé myšlenky
Všechno zlé, co se mi stane v pátek 13., svádím na to, že je pátek 13. Vlastně je to zvláštní. Na jednu stranu mi přijde, že se mi přihodí daleko více špatných věcí v tento den, ale na druhou stranu se člověkovi dějí špatné věci pořád, jenže jindy to nemá na co svést.

Když v pátek 13. se vám přihodí tyto věci:
-půl hodiny ráno zapínáte řetízek
-po 100 letech vjede náklaďák pod most, pod kterým neprojede a zaterasí cestu
-do ZOO, kde máte praxi, přijde tak málo návštěvníků, že máte pocit, že se celý den ukoušete nudou
-odpoledne jede tak nacpanej autobus, že musíte čekat 45 min. na další
-a ten další přijede pozdě
Nevím, jestli si to jen vsugerovávám, ale tohle přeci není normální :D
Co vy a pátek třináctého ? :)

Štěstí/ zdraví

8. září 2013 v 18:47 | Lizzie |  Mé myšlenky
Už mě zase popadlo takové menší přemýšlení o životě... Vlastně už trvá několik dní.
Mohla bych tu psát své problémy, ale koho by zajímaly ? Vlastně bych je ani nechtěla popisovat. Jen Vám chci říct... važte si svého zdraví. Protože není nic horšího, než být nemocný. Nevíte, co bude zítra, nevíte, jestli to nebude horší. Vlastně si ani pořádně nedokážu představit, že by to opravdu byla pravda.
Dřív jsem si myslela, že štěstí je to nejdůležitější, ale není. Štěstí na vás čeká... třeba to bude trvat déle, než ho najdete, ale přijde. Trvá třeba krátce, ale pak přijde něco dalšího, co vás udělá šťastnými.
Zdraví funguje úplně jinak. Víte, že něco není v pořádku a půjde to s vámi celý život. Jenže jak dlouho?
Všichni se na vás koukají a neví, jak se chovat... Vy to také nevíte. Nesnáším lítost, takže oceňuju, když někdo dokáže předstírat, že se nic neděje. Kéž by to tak bylo...

Máme mnoho možností, co dělat... užívat dne, plnit si sny... Tak si je plňte a na nic nečekejte.

Soutěž- "Setkání s literární postavou"

6. září 2013 v 15:48 | Lizzie |  Mé myšlenky
Byla krásná letní noc. Stála jsem u otevřeného okna a sledovala třpytící se hvězdy na noční obloze. Dělala jsem to často, když jsem nemohla spát. Pohled ven, kde je ticho a klid, mně dodával sílu a nutil mě přemýšlet o životě.
Když jsem se vrátila do své vyhřáté postele, měla jsem zvláštní pocit. Podívala jsem se zpátky k oknu a nemohla jsem uvěřit tomu, koho tam vidím.
Malý princ seděl na mém okně a šibalsky se na mě usmíval. Pro jistotu jsem si promnula oči, ale byl tam stále. Nebyl ani má představa, ani sen.
"Co tu děláš ?" zeptala jsem se nejistě a malinko přistoupila blíž k němu.
"Přišel jsem za tebou," odpověděl svým jemným hláskem.
"Ale proč ?" Neubránila jsem se otázky.
Místo odpovědi se však Malý princ otočil směrem ven a zašeptal: "Tak si říkám, jestli hvězdy září proto, aby každý mohl jednoho dne najít tu svou." Poté zmizel.
Trvalo mi pochopit, co tím Malý princ myslel, ale nakonec- po několika letech jsem přišla na to, proč mi přišel tuto větu říct. Našla jsem totiž svou hvězdu.

Potrat

2. září 2013 v 18:27 | Lizzie |  Témata týdne
Zajímavé téma. Vlastně ani nedokážu říct, jestli jsem pro "ano", či "ne". V mém případě bych se nikdy nad tímto nechtěla rozhodovat.
Když si představím, že bych v mých 17 letech otěhotněla, asi bych se zbláznila. A myslím to naprosto vážně.
Dřív jsem nechápala ženy, které jdou na potrat. Nechápala jsem, jak mohou zabít své dítě. Jenže, jak bych se teď rozhodla já ? Jsem sama ještě dítě... copak bych zvládla nějaké vychovat ? Vím, že by mi rodiče asi pomohli... ale já bych nebyla šťastná. Je to ode mě hodně sobecké...
Je toho hodně, co bych chtěla stihnout. Nikdy jsem nechtěla zůstat jen v ČR. Chtěla bych jít na vysokou školu, dokázat alespoň polovinu toho, co například ségra. Jak by na mě mohli být rodiče pyšní, kdybych jim přišla v 17 letech domů zbouchnutá ?
Žít s tím, že jste "zabili" své dítě musí být hrozné. A budete si to pamatovat do konce svého života.
Být matkou v 17 je druhá věc.

Ne, vážně bych se nedokázala rozhodnout...