Červen 2013

O mém blogu...

27. června 2013 v 16:40 | Lizzie |  Mé myšlenky
Je to smutné. Kde jsou ty časy, kdy jsem se vykecávala na blogu o mém životě, psala články na téma týdne (když byli ještě normální témata) a kdy jsem prostě měla co říct, nebo spíše napsat.
Můj život se za poslední měsíce hodně změnil, v dobrém smyslu... Na blog jsem dříve psala spíše když jsem měla náladu pod psa, což teď tak často nemám. Ovšem právě teď ano, ale nebudu vám psát, co mě trápí, protože byste se mi smáli. Je to tak, že když už můžu být doopravdy šťastná, mám chuť se občas stejně vrátit ke svému starému bezstarostnému životu.
Občas nechápu co se se mnou děje. Možná, že když se člověkovi splní to, po čem toužil, není to tak skvělé, jak by se zdálo.
Ale je... přece jsem šťastná.
Nebo ne ?
Možná bych se měla spíš uklidnit a nechat uležet mé myšlenky. Za pár hodin budu totiž pravděpodobně úplně v pohodě. Tohle jsou výkyvy mých nálad- jsou dost podobné jako současné počasí v ČR.
Omlouvám se tomu, kdo to celé musel číst...

Anglie

23. června 2013 v 11:40 | Lizzie |  Cestování
Rozhodla jsem se dát sem pár fotek z Anglie, ze které jsem se v pátek vrátila. Opět mě nezklamala... Je to úžasná země.

Stonehenge

Fotit budku napadne asi jen turisty :)

Na Anglii se mi strašně líbí parky. Mnoho lidí si jde po škole nebo po práci sednout do trávy do parku a prostě si jen povídají. Trávu mají všude krásně upravenou, všude jsou lehátka, lavičky... Jak řekla kamarádka: "Anglie je tu pro lidi"

Krásné cestičky v zahradě ve městečku Shottery

Tower bridge

Nejsem moc dobrá fotografka, takže tato malá ukázka bude stačit :D

Kocovina

22. června 2013 v 19:47 | Lizzie |  Témata týdne
Kocovinu jsem nikdy nazažila a myslím, že to tak ještě nějakou dobu zůstane. K alkoholu jsem nikdy nanašla cestu a ani se ji nezkouším hledat. Já chápu, že je to sranda, ale proč bych pila, když potom další den strávím u záchodového prkénka ?
Přijde mi vtipné, když se někdo z rodiny opije a potom mi další den křečovitě říká: "Už nikdy nebudu pít." A já mu vždy odpovím: "Ale budeš." Protože je to prostě pravda.
S alkoholem a kocovinou je to jako s životem. Je to jako když si koupíte zvíře, které vám dělá radost a potom zemře. Je to jako se vztahy, ve kterých jste šťastní a potom přijde konec. Něco za něco.

Traveling

14. června 2013 v 18:08 | Lizzie |  Cestování
Častější návštěvníci mého blogu (pokud nějací jsou :D) si možná už všimli, že jsem blázen do cestování. Rozhodla jsem se, že si označím na mapce, kde jsem všude byla. Budou to místa, kde jsem strávila alespoň 10 hodin :D (a pouze zahraničí).
Za tyto cesty vděčím svým rodičům, kteří mě například už jako 3-letého špunta vzali do Tunisu. Každý rok jsem díky nim poznávala nová místa, nové země, nové kultury... Díky nim jsem objevila svou vášeň pro cestování a budu jim za to navždy vděčná. Cestování je prostě můj sen... Nikdy nevíte, na co narazíte a co poznáte...

Školní rok

12. června 2013 v 18:54 | Lizzie |  Mé myšlenky
Celý školní rok utekl jako voda. Vím, že ještě není konec, ale mě to tak už vážně připadá. Nemůžu uvěřit tomu, že před půl rokem jsme si říkali, jak budeme mít v květnu praxi, potom pojedeme do Anglie, a pak už bude konec- přijde mi, jakoby to bylo včera. Učitelé se s námi už loučí a to je teprve 12. 6... :)
Dochází mi, jak ten čas letí. Nedávno jsem si uvědomila, že bude strašné, až budu končit čtvrťák... Všichni moji spolužáci bydlí úplně někde jinde, moje škola leží jinde... Sice často říkám, že ji nenávidím, ale není to pravda.
Je to strašná představa, že nebudu denně vídat moji spolucestující v autobuse a zároveň nejbláznivějšího člověka, kterého jsem poznala, že nebudu vídat moji nejskvělejší kamarádku, díky které jsem stále šťastnější, že nebudu vídat mnoho dalších lidí ze třídy, že už nikdy nezažiju ty skvělé cesty autobusem, které byli pokaždé zábavné, že nebudu vídat ty bláznivé a zároveň skvělé učitele...
Na střední budu mít neuvěřitelné vzpomínky, jsou to nejlepší roky mého života a jsem šťastná, že jsem si to uvědomila na konci druháku a né až ve čtvrťáku...
Ale že mi to trvalo :)

Romové

10. června 2013 v 19:42 | Lizzie |  Témata týdne
Ani mi v tuto chvíli tak nevadí Romové, jako spíše člověk, který rozhodl pro toto téma týdne. Jednou větou...: Tohle už je vrchol. Rozdýchala jsem témata jako "chřestová sezóna", či "Miloš Zeman", ale tohle už je vážně moc.
Co myslíte, že lidé budou psát o tomto tématu ? Není to těžké uhodnout... Ale doprčic... jsou to jen lidi. Když se o nich takhle veřejně bavíme, jaká asi může být jejich reakce ? A divíme se potom, že jsou takoví a že nás také nenávidí ?
Vžijme se na chvíli do jejich situace... jak byste se tvářili, kdyby o vás psali stovky lidí téma týdne a nebyli to pěkné věci ? A vážně nevěřím tomu, že to budou pěkné věci...
Víme, jak to dnes chodí... Jsou to oni, kteří berou mým rodičům pracně vydělané peníze a použijou je pro sebe...
V žádném případě nechci nikoho bránit.
Jediné, co vím, je, že prostě nepochopím logiku tohoto výběru. Nikdy.

Povodně

8. června 2013 v 18:23 | Lizzie |  Témata týdne
Už jsem psala nějakej ten článek o této situaci, ale jaksi jsem si nevšimla, že jsou teď "povodně" téma týdne. Takže, co bych napsala teď po týdnu ? Asi nebudu psát aktuální situaci, od toho máme "náš" seznam, či ČT24, kterou teď máme zaplou více než dost :)
Jen bych chtěla napsat, že je to vlastně taková ironie... Jsou lidé, kteří přicházejí kvůli vodě o domovy a jsou lidé- jako například já- kteří se radují, že nemusí do školy, či do práce, kvůli tomu, že "možná" přeteče řeka. Neříkám, že jsem se z toho úplně radovala- to jsem psala v minulém článku, ale koho nepotěší se prospat a nepřijít domů v 5 hodin ? Je to sobecké, ale člověk z toho má radost. Přesto, že 2 km od vás jsou zatopené vesnice...
Musím také říci, že obdivuju lidi, kteří zvládli opustit své domovy, protože nevím, jestli bych to vůbec dokázala. Musí to být strašné opustit vše... celý váš život.
Tímto bych chtěla vyjádřit lítost a obdiv lidem, které povodně zasáhly a také bych chtěla poděkovat lidem, kteří se snažili odlehčit situaci, i když s některými způsoby také úplně nesouhlasím.

Kdy už to skončí?

2. června 2013 v 13:19 | Lizzie |  Mé myšlenky
Už je toho moc. Déšť, povodně, panika, 1. oběť... Navíc před chvílí jsem zjistila, že máme zatopenou školu. Já vím, že jsem si celý týden říkala, že by mohlo přetýct Labe, abychom nemuseli do školy, ale teď z toho nejsem 2x nadšená. Ve škole už jsem nebyla strašně dlouho, protože jsem měla praxi, takže už mi to docela i chybí :) Když si představím naši zatopenou školu, je mi z toho blbě. Mám pocit, jakobych to snad přivolala...
Je to depresivní období... Je mi líto všech, kteří kvůli tomuto počasí přicházejí o domovy. Snad to brzy skončí.