Duben 2013

TT: ... ?

30. dubna 2013 v 20:12 | Lizzie |  Témata týdne
"Tati, jakto, že je Vesmír nekonečný ? "
"Mami, jak vzniknul první člověk na Zemi? "
"Ségra, existují duchové ? "
Takovéto otázky jsem neustále někomu pokládala, když jsem byla malá. A strašně jsem chtěla vědět odpověď, jenže ji vlastně nikdo pořádně neznal :D Ostatně, jak vysvětlit 6-tiletému dítěti proces evoluce ? :D Dětství je prostě plné otázek :)
Otázky se mi honí hlavou i teď. Ale nejvíce cestou v MHD, ve kterém se vážně dobře přemýšlí :) A pak pohlédnete na ostatní lidi, kteří mají podobně zamyšlenou tvář a říkáte si: "Na co asi myslí tenhle nebo tahle ? " Ale to se nikdy nedovíte. Občas, nebo spíše výjimečně, si k vám sednou lidé, kteří si vyloženě podívat chtějí, takže se hned dovíte, že mají rozvedeného syna, koho volili a nebo že v kauflandu mají kuře za 49,90. A samozřejmě vás zaplaví hromadou otázek... Ale co, alespoň mi hezky uběhne cesta :)

Téma "...?" jsem pochopila, jako" otázky", které nás obklopují denně, vlastně celý život :)

Sedmnáctka na krku

28. dubna 2013 v 16:55 | Lizzie |  Mé myšlenky
Poslední dobou se mi mění nálady tak často, jako bych snad byla těhotná. Ale to určitě nejsem, tudíž musím najít jiné vysvětlení. Zřejmě to bude tou sedmnáctkou... Ano, už je to tak. Za 2 dny mi bude 17. Ale připadám si, jako bych snad měla krizi středního věku (:D). Bože, kéž by mi bylo 14, nebo alespoň 15....
Věci, které jsem chtěla stihnout do 17 jsem neudělala. Dlouho jsem váhala, a teď nemám nic.
Poslední dobou mám pocit, že se mi nic nedaří. Jsou to třeba úplné blbosti, ale když se to sečte, nedivím se, že jsem v depresi :)
Včera jsme měli rodinnou oslavu a já měla pocit, že tam vůbec nepatřím. Za ten večer jsem řekla tak 2 slova. Také mi tam chyběl děda, který by mi řekl "tak se usměj princezno"... Odešla jsem z místnosti plné lidí, kteří se perfektně bavili a seděla jsem dobu na kuchyňské lince. Zeptala jsem se sama sebe "Všiml si vůbec někdo, že jsem odešla? Postrádá mě někdo?"
Rodina bylo pro mě vždy nejdůležitější, proto mě to tak vzalo, když jsem si odpověděla na svou otázku "ne".

Běhání

27. dubna 2013 v 11:29 | Lizzie |  Mé myšlenky
Včera jsem se konečně dokopala k tomu, si jít zaběhat. Uvědomila jsem si, že je to už 5 let, co jsem naposled běhala (pokud nepočítám každodenní běh na autobus :)
A víte co? Byla to hrůza :D Vážně jsem si myslela, že 26.4. 2013 umřu... Představovala jsem si svůj hrob na kterém bylo napsáno "zemřela při běhu"...
Jenom děkuji Bohu, že jsem nepotkala moc lidí, kteří by viděli tu strašnou ostudu, která po každých 20 metrech stavěla :D Tedy, ze začátku to šlo... ale né na dlouho :)
I přes tento hrozný incident ale samozřejmě budu běhat dál. Přesvědčila jsem se, že moje fyzička je na nule, možná dokonce v mínusu... takže ji nutně potřebuju zlepšit :)

Poznáte osobnost ? č.5

26. dubna 2013 v 18:52 | Lizzie |  Kresby
Kdyžtak budu postupně přidávat nápovědy.... :)

Jak přežít hodinu účetnictví? :D

24. dubna 2013 v 19:42 | Lizzie |  Mé myšlenky
Dnešní den proběhl celkem dobře. Docela to i utíkalo, dokuď nepřišla 8. hodina učetnictví. Vážně jsem se snažila poslouchat, ale jde to vůbec déle než 2 minuty v kuse ? :D Vždycky se zamyslím úplně nad něčím jiným a po 5 minutách si uvědomím "sakra, asi bych měla poslouchat!" :D Zvláště pokud vás učitelka P. vyvolá a vy nemáte ani malé tušení na co se ptala. To už je trochu problém.
Na konci hodiny jsem si prohlídla svůj sešit, na který jsem "nevědomky" při hodině napsala asi tisíckrát "BORED"... Není to ode mě hezký, já vím...
A co vy ? Máte rádi účto ? :) Popřípadně, chtěli byste ho mít ? :D


Kdo je optimista?

23. dubna 2013 v 14:42 | Lizzie |  Mé myšlenky
Optimista je ten, který přijde v pondělí do práce a vykřikne: "A pozítří už máme středu!"

Tohle mě dostalo :D

Krok...

22. dubna 2013 v 19:15 | Lizzie |  Mé myšlenky
Udělala jsem to. Konečně jsem dala "odeslat". A že to bylo velký rozhodování. 3x jsem zprávu vložila a smazala a nakonec jsem nemilosrdně zmáčkla ENTER. Mám z toho docela dobrý pocit, takový osvobozující. No, jak se znám, zítra se určitě probudím a budu si říkat "co jsem to sakra udělala ?" :D Uvážila jsem všechny možnosti a usoudila jsem, že žádná odpověď nemůže být tak strašná, jako nejistota v posledních 8 měsících...
Já vím, že nevíte, co to melu... a vážně bych vám to nepřála vědět :D

"Proč zrovna já ?"

22. dubna 2013 v 17:56 | Lizzie |  Témata týdne
Když jsem viděla téma týdne "Proč zrovna já?", vzpomněla jsem si na tento citát:
Pokládáme za naprosto přirozené, že ostatní lidé nemají štěstí. Že sami nemáme štěstí, to je vždycky naprosto nepochopitelné. (Maria von Ebner-Eschenbachová)
Myslím, že tento citát je určitě pravdivý. Vzpomeňte si, když se Vám stane něco zlého a říkáte si: "Proč zrovna já? " :) "Proč se to muselo stát zrovna mě? " Já většinou ze srandy říkám: "Proč se tak špatné věci dějí tak dobrým lidem?" :)
Jenomže, na někoho "to špatné" musí vyjít a nám nezbývá nic jiného, než se s tím smířit a říct si, že příště to bude zase někdo jiný :) Je to sice kruté, ale taková je holt realita :)

"Citát"

21. dubna 2013 v 18:42 | Lizzie |  Mé myšlenky
Nezáleží na tom, jestli máte dobré, nebo špatné zážitky.
Záleží na tom, jak silné jsou.
Krátká "báseň"

20. dubna 2013 v 18:33 | Lizzie |  Mé myšlenky
Pokud bych ti měla říct,
co opravdu cítím,
asi bych jen mlčela,
protože to sama nevím.

Mám chuť tě obejmout,
ale chci i utíkat,
jaké by to asi bylo
se jen tebe dotýkat.

Zjistím to někdy?
Jak chutnají tvé rty?
Kéž bych alespoň věděla,
o čem přemýšlíš ty.

Básně (pokud se tomuhle tak dá říkat :D) obvykle nepíšu, ale chtěla jsem tímto způsobem vyjádřit své myšlenky...