Únor 2013

Nekonečno

26. února 2013 v 16:50 | Lizzie |  Témata týdne
Jakmile jsme viděla nápis "Nekonečno", okamžitě mě napadl Vesmír. Už jako malá holka jsem se mamky neustále ptala, jestli někde končí Vesmír a co je za ním. Uběhlo několik let a stále to nikdo neví... Ale nedivím se tomu :)
Říká se "Vesmír je nekonečný" ale také se říká "stále se zvětšuje".... Pokud se něco zvětšuje, nemůže to být nekonečné, ne? Takovéto otázky se mi honí hlavou, když jedu v MHD (o něčem člověk přemýšlet musí :))
Vážně, je to zapeklitá otázka. I kdyby Vesmír někde končil, tak za ním začne zase něco jiného, co bude také nekonečné :) Kdo ví, jestli na to někdo někdy přijde... co je tam dál.

Hrozná nálada...

24. února 2013 v 17:55 | Lizzie |  Mé myšlenky
Ach bože... cítím se strašně. Vážně.... Mám pocit jako bych byla uvězněná v jedné místnosti a nemohla nikdy ven. Chce se mi křičet, chce se mi plakat.
Mám chuť si dát obří facku. Facku za to, co jsem udělala.... Nebo spíš neudělala.... Kéž bych se uměla vrátit v čase a říct ano. Bože...jak ráda bych teď řekla ano. Ale už nemůžu... Je pozdě. Ale stejně pořád doufám, že není. Jak se říká...naděje umírá poslední....

Problémy 21.století

18. února 2013 v 20:17 | Lizzie |  Témata týdne
Problémy byly, jsou a budou stále...
Na současném světě mě přijde zvláštní jedna věc- jaké velké rozdíly jsou mezi lidmi na naší planetě. Dá se říci, že my žijeme v té dobré skupině, která má jídlo, bydlení, technologii,... co si budeme nalhávat, máme prostě všechno. Bereme to jako samozřejmost a neuvědomujeme si, že v tuto chvíli trpí mnoho lidí hladem.

Chad

Týdenní útrata za potraviny: $ 1,23

Německo

Týdenní útrata za potraviny: $ 500,07

Před několika lety k nám jednou na základku přišlo pár učitelů a žáků z jiné školy a vyprávěli nám o jejich výletu do Keni. Asi si umíte představit život keňanů... málo jídla, provizorní školy, špatné bydlení....
Padnul tam jeden dotaz: "A přijedou ty děti z Keni taky k nám do ČR?" zeptal se jeden kluk od nás ze školy. Ta učitelka mu odpověděla, že né, že by jim to třeba bylo líto, že my máme tolik věcí a oni téměř nic.
Načež jsme přišli do třídy z této přednášky a spustili jsme diskuzi s dnes už bývalím třídním učitelem. Řešili jsme, že ta učitelka z jejich školy neměla tak úplně pravdu.
Totiž... během přednášky nám mimojiné pouštěli i videa, které v Keni natočili. A potom, když jsme se zamysleli, uvědomili jsme si, že ty děti vůbec nebyli nešťastní... Byli zvyklý, že nemají moc jídla, byli šťastní, že mohou chodit do školy, a byli nadšení z toho, že hrajou fotbal.
Co by nám mohli závidět ?
Na problémy se lze dívat z mnoha hledisek. Můj článek možná nesplnil úplně téma, ale bylo to jediné, co mě napadlo :)

Dnešek...divadlo

18. února 2013 v 16:50 | Lizzie |  Mé myšlenky
Jak jsem již včera psala, dneska jsme jeli se školou do divadla na Petrolejové lampy. Víte, myslela jsem si, že to bude zase nějaká nudná akce školy a hlavně jsem byla ráda, že se ulejem :) Ale tohle divadlo mě vážně překvapilo. Hlavní roli hrála Pavla Tomicová a musím vám říct, že hrála úžasně.... a ten její tanec :D
Byl to pro mě vážně silný zážitek. Sledovala jsem ty skvělé herce a obdivovala jsem, co dokáží zahrát. A že hráli skvěle :)
Dřív jsem si myslela, že to herci mají jednoduché... Že odříkají nějaké věty a dostanou nechutnou sumu peněz, ale bohužel až dneska jsem si uvědomila, že to tak není.... Musí to být dřina...

http://www.odaha.com/sites/default/files/klicperovo-divadlo-petrolejove-lampy-4_0.jpg

A co vy ? Máte rádi divadlo ? :)

Neděle večer....

17. února 2013 v 19:01 | Lizzie |  Mé myšlenky
A už jsem to zase udělala... Opět jsem se sama ostříhala.... Musím, přiznat, že to nedopadlo tak strašně, jako minule, ale žádný zázrak to není. Můžete mi říct, proč to pořád dělám ? :D Jen jednou v životě jsem se dokázala ostříhat dobře a od té doby si asi myslím, že mi to tak půjde pořád.... Omyl. Prostě se nedokážu poučit z chyb a co je horší je to, že vím, že to příště stejně zase udělám.... Nepoučitelnej bastard :D

Mimochodem... dnes je to snad poprvé, co nejsem v neděli večer v úplné depresi z přícházejícího začátku týdne. Zítra totiž jedeme se školou do Hradce do divadla, takže se docela těším. Jedeme s kamarádkou samy vlakem a pak se ještě chceme projít po Hradci, takže se prosím za mě modlete, abych nasedla do správného zpátečního vlaku a dojela domů.

Mé oblíbené tapety :)

16. února 2013 v 18:57 | Lizzie |  Mé myšlenky
Mám ráda, když mám na tapetě něco, čemu se můžu zasmát... :)
Třeba vás taky pobaví....:)



Vzpomínky

16. února 2013 v 13:40 | Lizzie |  Témata týdne
Poslední dobou hodně vzpomínám, protože shodou okolností táta nedávno přinesl dvd s nahrávkou z mého dětství, která byla před tím na kazetě. A tak jsme si tento několikahodinový záznam pustili a já se mohla podívat na to, co jsem vyváděla například před 16 lety. Vlastně to nebyly úplně moje vzpomínky, protože si z toho nic nepamatuju.... Jsou to vzpomínky mých rodičů a tak jsem je sledovala, a snažila se přijít na to, co si myslí, když jsme se společně dívali na tento záznam. Vypadali dojatí. Nevím, jestli to mají stejně jako já, ale myslím si, že ty roky strašně utekly. Vždyť ještě před chvílí se radovali z malého miminka a teď už mě mají na střední. Myslím, že pro rodiče to musí být strašný pocit vidět, jak to všechno uteklo a tak...:) (Nikdy nechci být máma! :D)
Vím že jsem popisovala spíše vzpomínky mých rodičů.... ale nejsem dost stará na to, abych sama měla opravdu silné vzpomínky. Můj život byl krásný.... spíše veselý, než smutný. Alespoň doufám :) Nechtěla jsem popisovat špatné vzpomínky a ty veselé si budu přehrávat ve své hlavě :)

Třebaže chvíle radosti záhy pomine, zůstává po ní trvalá naděje a ještě trvalejší vzpomínka.
Paul Jean

Prázdniny končí...

10. února 2013 v 11:44 | Lizzie |  Mé myšlenky
A je to tu... tolik obávaný poslední den jarních prázdnin. Teda, závidim tomu, kdo je ještě neměl :)
Musím uznat, že to byli krásné dny strávené s rodinou, s přáteli a lyžováním.
Stihla jsem si najít praxi v CK, stihla jsem vyhrát i prohrát ve hře "Dostihy a sázky" (a že to byli nervi :D)
A teď se děsím toho, že další prázdniny budou snad až někdy na Velikonoce :) I když musím uznat, že máme hodně volna... jak říká moje babička "my jsme vůbec neměli tolik volna, jako máte vy" !
Takže všem, co ještě neměli jarňáky přeju, ať se vám vydaří a všem, co jim končí jako mně, přeji hezký nástup ve škole :)

Realita

5. února 2013 v 16:25 | Lizzie |  Témata týdne
Už se vám někdy stalo, že jste se někdy v myšlenkách ocitli na místě, které bylo dokonalé, bezstarostné a ukliňující ? A pamatujete, jak jste se vrátili zpátky do reality ? Jak jste se cítili ?
Jednou mě tak napadla taková myšlenka... Byla trochu hloupá, ale prostě mě napadla. Proč lidé, kteří jsou nešťastní, si nepředstavují ideální život ? Jaký je rozdíl mezi vymyšleným světem a realitou ? A pokud bychom opravdu věřili v to, co nemáme a chtěli bychom mít, poznali bychom rozdíl ?
Vážně to byla asi hloupá myšlenka... ale přeci jenom na ní něco je. Možná budu znít jako blázen, ale když jsem třeba sama, někdy si představím, že je tu někdo se mnou a je to lepší pocit. Sice falešný, ale krásný.
Ale asi není dobré si pořád něco představovat. Měli bychom pracovat na tom, aby se náš vymyšlený ideální svět stal skutečností.

Básnička

2. února 2013 v 13:57 | Lizzie |  Mé myšlenky
Můžu vám říci, jsem šťastná,
a nebo se mi to snad jen zdá?

Chybí mi něco? Nevím.
Jen v myšlenkách bloudím.

Bloudím a hledám něco,
něco, co chybí mi přesto.

Mám vše, co chci mít,
a přesto někdy nevím, jak žít.

Chvílemi se směju, chvílemi pláču,
kdo jenom stvořil tuhle Káču?