Prosinec 2012

Vzpomínky... :)

30. prosince 2012 v 12:54 | Lizzie |  Mé myšlenky
Před chvílí jsem si prohlížela staré fotky. Bylo neuvěřitelné je zase vidět a připomenout si staré časy... vrátit se do minulosti. Díky těmto fotkám jsem si připomněla jak jsme s celou rodinou hráli na slepou bábu (v naší minipředsíni :)), jak jsme se se strejdou koupali v potoce, jak jsme hráli, kdo nejdéle udrží prst na larvě (či co to bylo :)), jak jsme se celá rodina fotili v mámině kabátě a na našem rotopedu, jak jsme se přivlékali u babičky do obleků a za zdravotní sestry, květináře, sportovce a jak jsme se vsadili, že v tomto oblečení půjdeme ven (a taky jsme šli :D)) Narazila jsem na fotky, kde jsme se na různých oslavách fotili ve výtahu, na žebříku, na balónu na cvičení.... Prostě všechno možný ...:)
Díky tomu jsem si zase připomněla, jak skvělou rodinu mám.
Nejradši bych sem ty fotky dala, ale to nemůžu, bez souhlasu rodiny a jenom sebe sem určitě dávat nebudu :D

A co vy ? Máte taky tak trhlou rodinu ? :D Koukáte rádi na fotky ? :)

Štědrý den

25. prosince 2012 v 13:11 | Lizzie |  Témata týdne
Štědrý den proběhl téměř stejně jako každý rok. Jen je škoda, že čím jsem starší, tím méně se na něj těším. Kéž by mi bylo zase třeba 10 let...
Přesto jsem si samozřejmě Štědrý den užila, díky mé skvělé rodině, se kterou se nikdy nemůžu nudit. Jasně, je to sice každý rok to samé, ale s našema hláškama, dobrou večeří a novými dárky je to vždycky krásný den.
A co bylo odlišné ? Naši nám večer řekli, že půjdou na půlnoční. Dostala jsem záchvat smíchu :D Né proto, že se směju lidem, kteří chodí do kostela, ale proto, že naši nikdy nebyli vůbec nábožensky založený... proto ten záchvat smíchu :)
Pod stromečkem mě udělala radost MP3. Hned jsem si tam nahrála všechny písničky, které jsem měla uložené v PC a když jsem je pak poslouchala, našla jsem tam spoustu písniček, které jsem poslouchala zhruba před 3 lety :) Byl to zvláštní pocit je znovu slyšet :) Jako bych se zase vrátila do minulosti :)

A jaké byly vaše Vánoce ? :)


Mé nejoblíbenější vánoční filmy

23. prosince 2012 v 16:35 | Lizzie |  Mé myšlenky

České pohádky:
Jak se budí princezny
Byl jednou jeden král
Princ a Večernice
Zlatovláska
O princezně Jasněnce a létajícím ševci

Americké vánoční filmy:
Sám doma
Vánoční skřítek
Základ rodiny
Princezna ledu (sice to není úplně vánoční, ale na tento film se dívám zásadně jen o vánocích :))
Karlík a továrna na čokoládu

A na co koukáte o Vánocích vy? :)

Zavři oči a otevři mysl. Co vidíš?

23. prosince 2012 v 14:20 | Lizzie |  Témata týdne
Zavřela jsem oči, otevřela mysl a co jsem viděla ? Nic ... :D Nedokážu si jen tak něco představit na povel :)
Ale pamatuju si, jak jsem v pátek jela do školy a vzpomněla jsem si na toto téma týdne. V ten den- 21.12. 2012, jsem měla v hlavě spoustu myšlenek. Tak jsem tak jela poloprázdným autobusem (výjimečně poloprázdným, jelikož v pátek skoro nikdo nešel do školy :)) a zavřela jsem oči. Ze sluchátek se ozývala písnička Forgotten a já se zamyslela. Co když je to naposled co jedu do školy? Nevěřila jsem na konec světa, přesto to byl zvláštní pocit, který jsem cítila až u srdce. Vážně. Představila jsem si, jaké by to bylo, kdyby vše skončilo. A nebyla to hezká představa, to mi věřte :) Proto jsem ráda, že je 23.12 a všechno je v pohodě a my si můžeme užívat svátky. Veselé Vánoce lidi :)

Obrázek..

16. prosince 2012 v 22:02 | Lizzie |  Mé myšlenky
Smutné, ale vtipné :D

Pokračování- Noční tvor

15. prosince 2012 v 15:54 | Lizzie |  Témata týdne
Už jsem sice napsala příběh na téma týdne "Noční tvor" a byl tam jeden zájem o pokračování, takže jsem něco sepsala... Zde je začátek: ZDE
Když se ráno Eddie probudil, cítil se zvláštně. Měl pocit, jakoby se v noci něco stalo. Byl to snad jen sen? Několik minut jen tak ležel a přemýšlel. Avšak po chvíli si vzpomněl na krásnou zářící dívku, která je vidět jen ve tmě. Postupně se mu začaly vybavovat všechny události. Jenže, odkud zná tu dívku? Byla snad jen v jeho snu? "Nemohla být," přesvědčoval se. Hledal nějaký důkaz, že se mu to jen nezdálo, ale nenašel ho. Byla jen jedna možnost, jak to zjistit. Jen musí počkat, než padne tma.
----------------------------------------------------------------------------------------
Eddie se dlouhou dobu potuloval po lese. Šel na místo, kde si myslel, že potkal dívku. Ale začal pochybovat o tom, že tu kdy někoho potkal. Začal věřit tomu, že to byl jen sen. Skoro se už chystal odejít, avšak najednou spatřil v dálce světlo. Naskočila mu husí kůže a nehybně sledoval přibližující se světlo. Za chvíli už před ním stála dívka, na kterou čekal. Zarazila se a dívala se na Eddieho, jako by nemohla uvěřit, že tu stojí. "Ty?" divila se.
"Musel jsem tě najít," vysvětlil a chtěl mluvit dál, ale dívka ho přerušila. "Jakto, že si nezapomněl? Měl si zapomenout! Jakto, že kouzlo nefungovalo?!" ptala se dívka sama sebe.

Teď nevím, jak by to mohlo skončit zajímavě :D Bylo by to asi ještě na dlouho :D Takže si konec domyslete. A nebo ho tu třeba někdy dopíšu :)

Noční tvor

11. prosince 2012 v 20:05 | Lizzie |  Témata týdne
"Takže, kdo jsi?" zeptal se Eddie, ale vypadal jakoby se bál odpovědi. Stále jen upřeně hleděl na "dívku", která zářila ve tmě. Navíc měl pocit, že její oči mění barvu, ale nechtěl tomu věřit. Chvíli si myslel, že se mu zdá jen sen. Ale pamatuje si moc dobře, že se v noci šel projít a narazil na tuto zvláštní bytost. Nemohlo se mu to jen zdát.
"Dívka" se pousmála a řekla: "Jsem vidět jen za úplné tmy, né na světle. Když je tma, mé tělo září, aby nabralo energii. Mé oči mění barvu, podle toho, na co se dívám. Mám schopnosti, které nikdo z vás nemá."
Eddie se jen užasle díval na dívku. Nedokázal promluvit. Proto dívka pokračovala. "Vy lidé, byste nás nejspíše nazvali "noční tvorové, ale nenazvete, protože o nás nikdo neví."
Eddie přistoupil blíže k dívce. "Ale já o tobě vím. Vidím tě. Není to sen."
Dívka se zatvářila vážně, ale zároveň pobaveně. "Jednou z mých schopností je mazat paměť člověku. A jelikož si mě spatřil, mou povinností je, smazat z tvé paměti to, co se událo dnes v noci, abys zapomenul."

Nejkrásnější citát, který ale nechápu

4. prosince 2012 v 18:31 | Lizzie |  Mé myšlenky
Bob Marley byl bezpochyby úžasný zpěvák. Napsal jeden citát, který zbožňuju, ale úplně ho nechápu... Není to divné ? :D
Citát zní: "One good thing about music, when it hits you, you feel no pain" V překladu to znamená něco jako: Jedna dobrá věc na hudbě je, když udeří, necítíš žádnou bolest. (Doufám, že jsem to jakž takž dobře přeložila :D)
Zamyslela jsem se... (neměla jsem to dělat :D) Zaráží mě slova: "necítíš žádnou bolest"
Bez hudby bych nemohla žít. Když někdy poslouchám nějakou písničku, třeba smutnou, cítím daleko větší bolest, než kdykoli jindy. Dám příklad. A je to pro mě těžký to sem napsat... Když děda umřel, byli jsme na pohřbu. Snažila jsem se být silná a nebrečet. A šlo mi to až do doby, než nezačali hrát písničky. Dědovi oblíbené písničky-ty které popisovaly jeho život. V tu chvíli jsem cítila neskutečnou bolest.
Proto nechápu tento citát. Vím, že Bob Marley ho myslel jinak, jen jsem ho prostě nepochopila. To ví jen on. Nebo vy ano ? Prosím, piště pokud ano :) Chci ten citát pochopit... Strašně moc.

To je nesmysl...

3. prosince 2012 v 14:29 | Lizzie |  Témata týdne
Dívka seděla se skrčenými nohy schovaná pod stolem. Plakala. Její dlouhé kudrnaté vlasy se jí lepily na mokrý obličej. Byla bezmocná. Avšak najednou uslyšela kroky. Věděla, kdo to je, ale nechtěla, aby ji v tomto stavu viděl. Snažila se ještě rychle utřít slzy, ale marně. Bylo vidět, že plakala.
"Lori?" zavolal, když vešel do pokoje a pak ji spatřil. "Lori," vzdychl a přiblížil se k ní. "Pojď ke mně," řekl klidně a natáhl k ní ruku. Lori se ho po chvíli vděčně chytla a vylezla ze svého úkrytu. Postavila se, přitulila se k němu, ale stejně zase začala plakat. "Matty, jak jsem to mohla takhle zvorat?" vzlykala. "Hrála jsem hrozně. Klepaly se mi prsty. Už nechci klavír nikdy vidět! zařvala a z očí se jí kutálely velké slzy. "Jsem špatná klavíristka."
Matt se jí zadíval do očí. "To je nesmysl Lori. Jsi ta nejlepší klavíristka, kterou jsem kdy poznal. Nezáleží na tom, že jsi to zvorala, záleží na tom, že to děláš ráda. A já vím, že do hudby dáváš celé své srdce. Vím to, protože tě znám."

Samota

1. prosince 2012 v 17:12 | Lizzie |  Témata týdne
Samota není špatná věc, i když to tak možná vypadá. Samozřejmě záleží na tom, jakou má člověk náladu.
Někdy mám samotu ráda. Můžu si dělat co, chci... třeba si nahlas zpívat :) a užívat si klid, užívat si samu sebe...
Ovšem někdy přijdou doby, kdy samotu nenávidím. Chci si s někým popovídat, chci, aby mě někdo obejmul, ale není tu zrovna nikdo, kdo by to udělal. Nesnáším to... a bohužel se mi to stává častěji (nebo mi to tak aspoň přijde :) V tu chvíli si většinou zlepším náladu například nějakým seriálem (Přátelé, Himym, Teorie velkého třesku :), nebo dobrýma písničkama, vanou s pěnou a knížkou a nebo prostě napíšu ségře, která mi vždy zvedne náladu :)
Shrnu to tak, že jsem ráda, že existuje samota... Kdo by to taky vydržel, mít kolem sebe pořád lidi a nezbláznit se? :D