Listopad 2012

Seriál PŘÁTELÉ

25. listopadu 2012 v 20:22 | Lizzie |  Mé myšlenky
Nebudu popisovat o čem tento seriál je... Doufám, že ho každý alespoň 1x viděl :) Chtěla jsem jen napsat, jak mi tento seriál v životě pomohl.

Když mi bylo asi tak 12 let, ztratila jsem nejlepší kamarádku. Prostě se na mě po 7 letech kamarádství vykašlala. Byla jsem bezradná, smutná, sama... Nedokázala jsem se jen tak skamarádit s někým jiným. Byla jsem příliš stydlivá a příliš zvyklá na svoji starou kamarádku.
Potom jsem se ale začala koukat na seriál Přátelé. Po dlouhé době jsem zase smála a to díky Rachel, Monice, Phoebe, Chandlerovi, Joeymu a Rossovi. V té době pro mě byli těmi nejlepšími přáteli. Když jsem byla smutná, koukala jsem na ně a vždycky mě dokázali rozesmát. Možná si říkáte, že mi nemohli nahradit skutečné přátelé, ale oni to dokázali.
A nejenom to. Ukázali mi také, jaký život je... Přátelství, randění, problémy, rady...I podle nich se dnes řídím.

Dnes už mám skvělé "svoje" přátelé, ale samozřejmě se stále dívám i na seriál. Každý den. A nikdy nezapomenu, jak mi pomohl.

http://www.prateleonline.com/fotky/wallpapers/Friends32.jpg

To co potřebuji...TT

19. listopadu 2012 v 18:18 | Lizzie |  Témata týdne
"Daisy, nemůžeš odejít," naléhal Mike a držel ji pevně za ruce, jako by se bál, že snad uteče.
"Miku," vzdychla Daisy. Přeci ví, že neodcházím proto, že chci, ale proto, že musím. Že jediné, co chci, je být s ním, políbit ho a obejmout. Neulehčoval mi to. Vůbec. "Nemůžeme být spolu Miku. Nemůžu to Davymu udělat. Nemůžu chodit s jeho nejlepším kamarádem. Pořád k němu něco cítím."
"Je mrtvý Daisy. Nechci toho využít. Byl to můj nejlepší kamarád. Ale od první chvíle, co jsem tě viděl, jsem věděl, že k tobě něco cítím. A celou dobu jsem litoval toho, že jsem tě nepotkal první. Bylo strašné vidět tě s někým jiným, ale přál jsem vám to, protože jsem tebe i Davyho měl rád."
"Děláš mi to těžší Miku. Ty víš, že tě miluju, ale zároveň stále ještě miluji Davyho. Když tě vidím, připomeneš mi ho, ale já chci zapomenout. Nemůžu na to myslet každý den. Promiň, musím odejít."
"Neodcházej, " zakřičel Mike ve chvíli, kdy se už otáčela na odchod. "Potřebuju tě. "

Moje osobnost

15. listopadu 2012 v 17:30 | Lizzie |  Témata týdne
Tak tu tak sedím a přemýšlím, co napsat. Když začnu popisovat svojí osobnost, tak úpřímně, kdo to bude chtít číst ? :) Ale něco přeci jen napíšu, nemůžu mít přeci prázdný článek :)
Myslím, že se docela liším od ostatních. Zřejmě docela dost... Začnu třeba s tím, že nemám facebook a taky si ho nehodlám založit. Několik z vás si možná řekne proč? A nebo třeba znáte lidi ve vašem věku, kteří ho taky nemají... Důvod, proč nemám facebook je takový, že ho prostě nepotřebuju. Proč bych někde měla zveřejňovat svoje fotky? Proč bych si měla psát s někým, s kým můžu jít ven ? Proč bych si měla psát s někým cizím ? :D Kamarádka mi nedávno říkala, že když si na facebooku píše se svým klukem, tak potom když se sejdou, si nemají co říct. Smutné, že ?

Je tu ještě pár důvodů, proč si myslím, že se liším od ostatních... (mých 16-tiletých vrstevníků)
-nikdy jsem si neobarvila vlasy (ani žádný melír)
-nikdy jsem nepoznala lásku
-bojím se vážného vztahu
-bojím se změn (ale jen těch velkých! :)
-nechlastám, nikdy nechodím nikam v noci
-nekoukám na MTV :D

Bohužel mě nic jinýho v tuto chvíli nenapadá, ale časem sem třeba něco dopíšu... Je mi jasné, že se určitě najde více lidí, kteří mi například řeknou, že taky nechlastaj a tak dále, ale prostě si myslím, že se v tomto od ostatních liším i přesto, že existují podobní lidé, jako jsem já... jen mi přijde, že jich je míň a míň...

Islámské náboženství, které mě děsí...

14. listopadu 2012 v 19:34 | Lizzie |  Mé myšlenky
Poslední dobou stále slýchám o islámském náboženství a musím přiznat, že mě děsí, bohužel mi začíná i vadit. Nerada bych někoho urazila. I já jsem ještě nedávno říkala, že je každého věc, jaké si zvolí náboženství...
Islám asi nikdy nepochopím. Nejvíce mi vadí postavení žen, ke kterým se muži chovají s prominutím jako k hadru. Ale kdo ví, jestli to těm ženám vůbec vadí... Možná si myslí, že toto chování je naprosto normální.
Nejvíce mě dostala tato věta:
"Muži zaujímají postavení nad ženami proto, že Bůh dal přednost jedněm z vás před druhými, a proto, že muži dávají z majetků svých (ženám). A ctnostné ženy jsou pokorně oddány a střeží skryté kvůli tomu, co Bůh nařídil střežit. A ty, jejichž neposlušnosti se obáváte, varujte a vykažte jim místa na spaní a bijte je! Jestliže vás jsou však poslušny, nevyhledávejte proti nim důvody! A Bůh věru je vznešený, veliký."
Opravdu netuším proč... proč? Kdo mohl vyslovit tuto větu ?!
Důvod, proč jsem začala psát tento článek, byl především proto, že jsem četla zprávu o tom, že v Belgii nepostaví ani vánoční stromeček, proto, že se bojí islamistů. A máme tu zase jednu větu, kterou řekl jeden chytrák:
"My, muslimové, nemáme pro vás, nevěřící, a váš životní styl špetku úcty. Naše náboženství je nadřazené vašemu. Pokud se vám to nelíbí, můžete se z Belgie odstěhovat," prohlásil.
Nejhorší je, že islám začíná pronikat do dalších zemích více a více. Možná, že jste viděli dokument o tom, jak se toto náboženství rozšiřuje. Co si tak pamatuju, říkali například, že v roce 2030 bude Francie muslimská země. Šílené ? Pro mě tedy ano... A co si o tom myslíte vy ?


Konec světa 2012- co je pravda?

5. listopadu 2012 v 19:18 | Lizzie |  Mé myšlenky
Smála jsem se lidem, kteří alespoň trochu věřili na konec světa v roce 2012. Až do dneška. Jak jsem mohla zamítnout tuto skutečnost, aniž bych o ní něco věděla? Jak jsem mohla? Říkala jsem si, že falešných předpovědí bylo hodně, tak proč by tato měla být pravdivá ?
Dnes mi kamarádka vyprávěla o dokumentu, který viděla. Když mi to vyprávěla, trochu jsem si říkala, že to bude asi blbost, ale zároveň jsem ho chtěla vidět. A taky že jsem se podívala...
http://www.youtube.com/watch?v=I2SlaRSTxZw- pokud budete mít zájem ... :)

Film začal a já seděla zkoprnělá bez jediného slova celých 52 minut. Nemohla jsem věřit tomu, co vidím. Můj názor na to, že konec světa určitě nebude, byl fuč. Všechno dávalo smysl... Ten film se těžko popisuje, asi bude jednodušší, když se na něj podíváte, pokud se o to zajímáte...
Možná budete zklamaní, až ho uvidíte... Ale pokud se opravdu zamyslíte a vydržíte u obrazovky 52 minut, myslím, že vás napadne to samé, co mě.
Skutečnost, že by byl konec světa je ale nepředstavitelná. Neumím si to představit. Proto na konec světa asi nikdy úplně věřit nebudu. Ale musím říct, že tento film mi úplně změnil pohled na celou věc. Začala jsem věřit tomu, že se něco opravdu může stát...

Jedno slovo...

4. listopadu 2012 v 13:35 | Lizzie |  Témata týdne
Zřejmě by stačilo jedno slovo, aby se mi dneska změnil život. Jenomže se té změny bojím. Zároveň ji chci, zároveň ne. Stačilo by napsat obyčejné ahoj, pravděpodobně bychom šli ven a začali spolu chodit, protože si vážně rozumíme. Jenomže já strašpytel to ahoj nenapíšu. Proč? Nevím... Myslela jsem si, že dneska to dokážu, ale zase se ukázal můj strach. Proč jsem taková ? Proč se tak bojím změny ? Proč se bojím někoho milovat ? :(